Parashikimi i motit për sot, 26 mars 2019 Vlorë, mars 2019

Parashikimi i motit për sot, 26 mars 2019

07:17, 26/03/2019

vendi ynë do të ndikohet nga kalimi i një fronti të ftohtë. Moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu me stuhi në zonën perëndimore, në alpe do të ketë rreshje bore. Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,0 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie .

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore      4/13°C 
Zonat e  ulëta        8/17°C
Zonat  bregdetare 10/18°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment