Kapriçot e motit, nesër rikthehen reshjet

Kapriçot e motit, nesër rikthehen reshjet

22:22, 25/03/2019

Ndonëse temperatuat pëgjatë këtyre ditëve kanë qenë mjaft të ngrohta luhatjet e motit nuk janë larguar ende.

Sipas parashikimit të Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, dita e nesërme, kryesisht në mesditë dhe deri të mërkurën në mëngjes, do të karakterizohet nga masa ajrore të paqëndrueshme.

Moti do të jetë me vranësira e reshje shiu të herë pas herëshme me intensitet deri mesatar. 

RESHJET

priten reshje të dobëta të karakterit lokal

TEMPERATURAT  

në bregdet: 12 / 17 °C

në vendet e ulëta: 10 / 18 °C

në vendet malore: 5 / 12 °C

ERA pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në Veri, për momente të shkurtra, deri e fortë.

Gjatë ditëve në vazhdim priten rënie graduale të temperaturave, më e ndjeshme rënia pritet të jetë ditën e mërkurë dhe të enjte si në vlerat e mëngjesit ashtu edhe në mesditë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco