Si nis java? Ja parashikimi i motit për sot

Si nis java? Ja parashikimi i motit për sot

22:57, 24/03/2019

Edhe java që vjen nis me mot të ngrohtë dhe pranveror.

Siç raporton IGJEUM, Institituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, dita e hënë do të karakterizohet nga një mot i qëndrueshëm e me temperatura që pritet të arrijnë deri në 21 gradë celsius në vendet e ulëta.

Sa i përket reshjeve të shiut, në asnjë qark të vendit nuk parashikohet një fenomen i tillë.

RESHJET nuk priten reshje në të gjithë territorin (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 19 °C

në vendet e ulëta: 9 / 21 °C

në vendet malore: 5 / 18 °C

ERA pritet të fryjë e lehte deri mesatare në orët e mesditës. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment