E mërkurë e ngrohtë, vazhdon rritja e temperaturave Vlorë, mars 2019

E mërkurë e ngrohtë, vazhdon rritja e temperaturave

07:16, 20/03/2019

Sot moti do të  jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu në jug dhe juglindje në pjesën e dytë të ditës. 

Era do të jetë  me drejtim veriperëndimt (NW) me shpejtësi 10-15  m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rrtije.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         4/20°C 
Zonat e  ulëta          6/24°C
Zonat  bregdetare   9/22°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco