GRAFIKA/ Plane për nesër? Ja çfarë ju rezervon moti...

GRAFIKA/ Plane për nesër? Ja çfarë ju rezervon moti...

17:06, 19/03/2019

Mot i kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare pritet të dominojnë territorin më të madh të vendit edhe gjatë ditës së nesërme.

Sipas IGJEUM, temperatura maksimale parashikohet të shënojë 22 gradë celcius në vendet e ulëta, ndërsa nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve lokale në disa qarqe të vendit.

RESHJET

nesër (e mërkurë datë 20)

në disa qarqe priten reshje lokalisht të dobëta

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë datë 20)

në bregdet: 9 / 20 °C

në vendet e ulëta: 7 / 22 °C

në vendet malore: 4 / 17 °C

ERA

Era pritet të fryjë mesatare deri e fortë në bregdet dhe në veri të vendit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment