Parashikimi i motit për sot, 19 mars 2019 Tiranë, mars 2019

Parashikimi i motit për sot, 19 mars 2019

08:02, 19/03/2019

Sot moti do të  jetë me kthjellime dhe vranësiratë pakta me prani të mjegullës në verilindje dhe juglindje. Era do të jetë  nga kuadrati i jugperëndimit (SW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         3/20°C 
Zonat e  ulëta          5/22°C
Zonat  bregdetare   8/20°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco