Humbën prindërit në aksident/ 4 vajzat jetime apel për ndihmë mes varfërisë ekstreme

Humbën prindërit në aksident/ 4 vajzat jetime apel për ndihmë mes varfërisë ekstreme

19:04, 14/03/2019

Çifti i të rinjve nga Peshkopia, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 dhe 28 vjeç, humbën jetën në një aksident tragjik me motor më 10 mars. 

https://www.syri.net/kronike/236921/aksident-tragjik-ne-peshkopi-udhetonin-me-motor-humbin-jeten-burre-e-grua/

Çifti i ndjerë ka lënë pas 4 vajza më e madhja 14 vjeçe dhe më e vogla 2 vjeçe.

Përkundër dhimbjes së madhe që ka pllakosur familjen, ata jetojnë në varfëri ekstreme.

Nisur nga rasti i rëndë, "Fundjavë Ndryshe" ka çelur një fushatë për ndihmë ndaj familjes.

Gjyshi i fëmijëve dhe vajza e madhe bëjnë apel, pasi familja nuk ka asnjë të ardhur dhe gjenden në situatë të vështirë.

Të dhënat për ata që duan të japin ndihmesën e tyre:

GoFundMe:   https://www.gofundme.com/fundjavendrysheal. 

PayPal & Credit Cards:   https://ffn.al/en/donate-2/ 

Numrat e llogarisë : 
Fondacioni Fundjavë Ndryshe  
Raiffeisen Bank 

SWIFT CODE - SGSBALTX 

0011184027 - ALL - AL76202110130000000011184027 
0021184027 -EUR - AL61202110130000000021184027 
0031184027 -USD - AL46202110130000000031184027 

“Bamirësia nuk të varfëron”

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lorenc15/03/2019 00:23

o njerez te mire,.. kush ka mundesi ndihmojeni kete familje me sa do pak te ardhura se jua shperblen perendia ne te mira... Me lot ne sy po lutem qe perendia tju japi kurajo dhe force...

Shto koment

Denonco