Përkeqësohet moti: erëra të vrullshme dhe rënie temperaturash

Përkeqësohet moti: erëra të vrullshme dhe rënie temperaturash

07:21, 13/03/2019

Sot moti do të jetë  me diell dhe kalime të pakta të vranësirave . Era do të jetë e vrullshme me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi  maksimale deri  në 15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 4  me  lartësi  vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat  do të  jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -6/7°C 
Zonat e  ulëta          0/15°C
Zonat  bregdetare   4/15°C

RTSH/Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment