‘Tërbohet’ moti në Shqipëri, era rrëzon pemët, dëmtohen edhe varrezat

‘Tërbohet’ moti në Shqipëri, era rrëzon pemët, dëmtohen edhe varrezat

16:16, 12/03/2019

Era e fortë në Lezhë ka rrëzuar një pishë, e cila ka dëmtuar disa varre të këtij qyteti.

Siç shihet nga pamjet shkëputja e disa pishave ka rënë sipër varreve.

Prej mbrëmjes së djeshme zonat malorë në veri dhe juglindje të vendit po përballen me një mot të ftohtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment