Rinisin shirat, dallgë 7 ballë në det Kalaja e Gjon Boçarit, Tragjas, Vlorë. Mars 2019

Rinisin shirat, dallgë 7 ballë në det

07:20, 12/03/2019

Sot moti do të jetë  me vranësira  dhe reshje shiu  zonën veriperëndimore, ndërsa në verilindje dhe juglindje  do të ketë rreshje bore. Era do të jetë e vrullshme me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi  maksimale deri  në 25 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 6-7  me  lartësi  vale 2,0 –3,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të  jenë me rënie të mëtejshme.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -2/9°C 
Zonat e  ulëta          3/13°C
Zonat  bregdetare   4/13°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment