Po vjen pranvera apo dimri?! Befasitë e motit që nga fundjava

Po vjen pranvera apo dimri?! Befasitë e motit që nga fundjava

08:15, 08/03/2019

Pas fundjavës pritet ndryshim i situatës sinoptike në vend, më i dukshëm ky ndryshim në prezencën e vranësirave dhe reshjeve ku nuk do të mungojë edhe dëbora në zonat malore, njofton Meteoalb.

Vlen të theksohet se pikërisht Dita e Verës pritet të mos sjellë kushte të favorshme të motit; mot më i ftohtë se fundjava që na pret si edhe prezencë e reshjeve.

Parashikohet që muaji mars të surprizojë me motin edhe përtej Ditës së Verës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco