Kohë me diell, rriten edhe më temperaturat Divjakë, 7 mars 2019

Kohë me diell, rriten edhe më temperaturat

07:11, 07/03/2019

Sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në 10-20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 5 -6 me  lartësi  vale 2,0 –2,5 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rritje të mëtejshme.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         6/21°C 
Zonat e  ulëta          6/23°C
Zonat  bregdetare   8/22°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco