Franca ofron bursa për studentët shqiptarë, nga 700 - 1000 euro në muaj/ Kriteret

Franca ofron bursa për studentët shqiptarë, nga 700 - 1000 euro në muaj/ Kriteret

09:46, 06/03/2019

Qeveria franceze ka ftuar studentët shqiptare për të aplikuar në programin e bursave shtetërore për master dhe doktoraturë për vitin e ri akademik, 2019-2020. Bursa për master është 700 euro në muaj, ndërsa bursa për doktoraturë, 1060 euro.

Lajmi bëhet i ditur nga Universiteti i Tiranës  sot: “Nga Ambasada e Francës jemi njoftuar se janë shpallur thirrjet për kandidatura për programin e bursave të qeverisë franceze për vitin akademik 2019-2020. Për më shumë informacion shikoni lidhjet e mëposhtme në gjuhën frënge dhe shqip.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco