Parashikimi i motit për sot, e martë 5 mars 2019 Maja e Kallkanit, Librazhd. Mars 2019

Parashikimi i motit për sot, e martë 5 mars 2019

07:10, 05/03/2019

Sot moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe shtim vranësirash në zonat malore ku do të pasohen nga rreshje shiu të izoluara. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në 10-15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 4-5 me  lartësi  vale 1,5 –2,5 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         2/17°C 
Zonat e  ulëta          4/21°C
Zonat  bregdetare   8/19°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco