Parashikimi i motit, 21 shkurt 2019 Muret e kështjellës së Danjës, Dejës.

Parashikimi i motit, 21 shkurt 2019

07:54, 21/02/2019

Sot ne vend do te mbizoteroje mot kryesiht i vranet me reshje te pakta shiu dhe reshje bore ne juglindje . Nuk do te mungojne dhe kthjellime te perkohshme.  Era do te jete me drejtim Jugperendim (SW) Juglindje (SE) me shpejtesi 10-20 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces  5 lartesi vale 1,5 deri ne 2,5 meter ne det te hapur. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore  2/6

Zonat e uleta    8/14

Zonat bregdetare 10/14  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment