FOTO/ Moti për të enjten, ja çfarë do të ndodhë

FOTO/ Moti për të enjten, ja çfarë do të ndodhë

23:42, 20/02/2019

Moti ditën e enjte do të jetë pa reshje dhe me diell.

Temperaturat pritet të jenë të larta.

Në disa zona mund të ketë edhe rrezik për zjarre.

Më poshtë keni parashikimin e motit për të enjten nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Image

Reshjet

Ditën e enjte nuk priten reshje, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Temperaturat

Të enjten temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 5 / 15 °C

në vendet e ulëta: 4 / 14 °C

në vendet malore: 0 / 11 °C

Era

Të enjten era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Zjarret në pyje

Të enjten qarqet Durrës, Tiranë, Fier dhe Berat pritet të jenë në nivelin ‘I ULËT’ për zjarre në pyje.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment