Parashikimi i motit për sot, e mërkurë 20 shkurt 2019

Parashikimi i motit për sot, e mërkurë 20 shkurt 2019

08:07, 20/02/2019

Moti do të mbetet  me diell , vranësira kalimtare  të pakta me praninë e mjegullës përgjatë luginave dhe zonave bregdetare. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi  maksimale deri  në 8 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 – 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rënie graduale.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore         -1/13°C 

Zonat e  ulëta          -1/18°C

Zonat  bregdetare   4/18°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari/RTSH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment