Mot me diell, temperaturat nuk ndryshojnë

Mot me diell, temperaturat nuk ndryshojnë

07:23, 19/02/2019

E martë,  dt 19 shkurt 2019:   moti do të mbetet  me diell dhe vranësira kalimtare  të pakta me praninë e mjegullës përgjatë luginave. Era do të jetë me drejtim jugperëndim me shpejtësi  maksimale deri  në 8 m/sek në bregdet.

Dallgëzimi  do të jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 – 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë pa ndryshime të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         2/12°C 
Zonat e  ulëta          4/17°C
Zonat  bregdetare   5/17°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment