Java nis me diell dhe mjegull në lugina

Java nis me diell dhe mjegull në lugina

07:12, 18/02/2019

Fillimi i javës  dt 18 Shkurt 2019  vendi ynë do të  dominohet nga mot  me diell dhe vranësira kalimtare  me praninë e mjegullës përgjatë luginave. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në 8 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 – 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -1/13°C 
Zonat e  ulëta          4/18°C
Zonat  bregdetare   5/18°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment