VIDEO/ Nga jashtë lyhen, por nga brenda duket realiteti në Qytetin Studenti

VIDEO/ Nga jashtë lyhen, por nga brenda duket realiteti në Qytetin Studenti

22:56, 11/02/2019

Godinat e konvikteve në Qytet Studenti vazhdojnë të jenë në kushte të mjerueshme. 

5 mijë studentët që kanë zgjedhur të jetojnë aty gjatë studimeve në kryeqytet duhet të vazhdojnë të presin investimet e qeverisë.

Përmirësimi i infrastrukturës në konvikte ishte një nga 8 kërkesat e studentëve gjatë protestave, por deri tani qeveria është kënaqur vetëm me premtime.

Siç shihet në foto dhe video gjendja në konvikte është jashtë çdo standarti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Miri12/02/2019 06:21

Mbarimi i mandatit shkelqim ganaj. Inspektor i pergjithshem ne ILDKPKI. Do te zgjidhet perseri ky moster shtetit qe ka zhvatur pasurine e njerezve

Shto koment

Denonco