E hënë, rinisin shirat dhe bora

E hënë, rinisin shirat dhe bora

07:23, 11/02/2019

Sot moti do të jete me reshje shiu dhe stuhi në zonën veriperëndimore , në zonat malore në pjesën e dytë të ditës do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në 10 -20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 6 me  lartësi  vale 1,5 – 3,0 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         2/11C 
Zonat e  ulëta          8/17°C
Zonat  bregdetare   10/18°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco