Parashikimi i motit,  e diel 10 shkurt 2019

Parashikimi i motit, e diel 10 shkurt 2019

07:22, 10/02/2019

Sot moti do të mbetet  me diell dhe kalime të pakta të vranësirave me prani të mjegullës përgjatë luginave të lumenjve dhe liqeneve. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në 8 -15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 4 me  lartësi  vale 0,5 – 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat  do të jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -2/10C 
Zonat e  ulëta          2/16°C
Zonat  bregdetare   6/17°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco