FOTO/ 1 vit nga qendresa e Teatrit Kombëtar

FOTO/ 1 vit nga qendresa e Teatrit Kombëtar

19:15, 08/02/2019
A+ Aa A-

Me datë 8 shkurt të vitit të kaluar artistë, shoqëria civile dhe qytetarë u bashkuan për të kundërshtuar qeverinë për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Sot Alenca për Mbrojtjen e Teatrin bën 1 vit protestë. Që në fillim të protestës të shumbë ishin personat që iu bashkuan kauzës dhe dolën kundër qeverisë.

Një mbështetje të madhe dha edhe opozita ku situatën e bënë problem edhe në Kuvend duke debatuar për këtë situatë.

Edhe presidenti doli në mbështetje pasi i gjithë vendimi dhe proçesi ishte anti-kushtetues.

Qendresa vazhdon por Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka bërë që rezistenca të mos ndalet asnjë ditë dhe kauza të shkojë drejt fitimit siç ndodhet në këto momente.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco