FOTO/ Ky është moti për nesër, ja çfarë pritet

FOTO/ Ky është moti për nesër, ja çfarë pritet

23:14, 06/02/2019

Dita e sotme ishte e ftohtë dhe pati reshje lokale shiu.

Ndërsa ditën e enjte, moti pritet që të jetë i thatë dhe temperaturat do të jenë sërish të ulëta, duke u kthyer në nivelin e stinës së dimrit, pas disa ditëve të nxehta.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, ka bërë parashikimin e motit për ditën e enjte.

Parashikimi i motit:

Reshjet

Të enjten nuk priten reshje në asnjë zonë të Shqipërisë.

Image

Temperaturat

Të enjten temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 14 °C

në vendet e ulëta: 5 / 13 °C

në vendet malore: -1 / 6 °C

Era

Gjatë mbrëmjes era do të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në Veri për momente të shkurtra deri e fortë. Të enjten era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco