Urgjente! I riu në gjendje të rëndë, kërkohet gjak në spitalin e Korçës – Shpërndaje!

Urgjente! I riu në gjendje të rëndë, kërkohet gjak në spitalin e Korçës – Shpërndaje!

13:50, 03/02/2019

Një mesazh ka mbërritur ditën e sotme, ku një i ri shkruan se vëllai i tij ndodhet i sëmurë në gjendje të rëndë në spitalin e Korçës.

I riu shkruan se vëllai vuan nga një sëmundje dhe ka nevojë për gjak, por i përket grupit 0 negativ dhe në spital nuk ka rezerva të tilla.

“Ndodhem ne spitalin e Korces vellai ime eshte i semure dhe ka nevoje per gjak ai eshte zero negativ dhe problemi është se nuk ka me gjak ne spital.Ju lutem postojeni nqs ka mundesin dikush te na ndihmoj!”, shkruan ai.

“Kush ka mundësi të paraqitet në spitalin e Korçës”, përfundon më tej djali.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco