FOTO/ Çfarë po ndodh? Gjenden arkivolë në mes të rrugës në Elbasan ...

FOTO/ Çfarë po ndodh? Gjenden arkivolë në mes të rrugës në Elbasan ...

20:53, 02/02/2019

Ditën e sotme janë gjetur disa kapakë arkivolesh në rrugën muzeale pranë Kalasë në qytetin e Elbasanit.

Kapakët e arkivoleve janë hedhur nga persona ende të paidentifikuar në lagjen e cila ndodhet në qendër të qytetit dhe që vizitohet çdo ditë jo vetëm nga vizitorë vendas por edhe të huaj.

Kapakët ishin hedhur në afërsi të koshave të mbeturinave të rrugës. Rruga e Kalasë konsiderohet nga qytetarët e Elbasanit si ‘simbol’ i historisë së qytetit ndër shekuj.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco