Tërmeti trondit Tokën/ Alarmohen qytetarët

Tërmeti trondit Tokën/ Alarmohen qytetarët

23:06, 17/01/2019

Një tërmet me 4.3 ballë i shkallës Rihter ka rënë mbrëmjen e sotme në detin Jon në një thellësi 2 kilometra nën tokë. Sipas të dhënave sizmiologjike, lëkundjet u ndjenë në ishullin e Zakynthos në Greqi, në Patra dhe në Athinë.

Nga tërmeti nuk ka të lënduar dhe as dëme materiale. Gjatë javëve të fundit ka pasur disa tërmete që kanë rënë me epiqendër në detin Jon. /tvklan.al

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco