Moti sot dhe nesër, Ballkani nën rrymat e ftohat kontinentale Pukë, rruga e fshatit Midhë. Janar 2019

Moti sot dhe nesër, Ballkani nën rrymat e ftohat kontinentale

06:37, 16/01/2019

Ballkani po vazhdon të jetë në aktitvitetin e rrymave  ajrore shumë të ftohta kontinentale të cilat do të mbajnë mot të ftohtë në vendin tonë dhe Kosovë .

E Mërkurë 16 Janar 2019

Dita e Mërkurë dt 16 Janar 2019  moti do të mbetet i ftohtë , me diell dhe prani të vranësirave në zonat malore në mesditë. Era do të jetë  me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi  8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4 me  lartësi  vale 1,0  – 1,5 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes dhe rritje të lehtë në mesditë.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -14/2°C 
Zonat e  ulëta           -6/11°C
Zonat  bregdetare   -1/12°C

E Mërkruë 17 Janar 2019
Kosova për  ditën e Mërkurë dt 17 Janar 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe mjegull . Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -11°C  në mëngjes deri në 5°C gradë Celcius në mesditë.

E Enjte 17 Janar 2019

Dita Enjte dt 17 Janar 2019  moti do të me kthjellime dhe prani të vranësirave  deri në mesatare në zonat malore. Era do të jetë  me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4 -5 me  lartësi  vale 1,0  – 2,5 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -6/4°C 
Zonat e  ulëta          3/14°C
Zonat  bregdetare   5/15°C

RTSH, meteorologe Rezarta Xhakollari 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco