Parashikimi i motit për sot, e diel 13 janar 2019 Mëngjes dimri në kalanë e Beratit ... !...

Parashikimi i motit për sot, e diel 13 janar 2019

06:29, 13/01/2019

Sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat do të vijnë në shtim në pjesën e dytë të ditës. Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5  – 1,0 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -12/2°C 
Zonat e  ulëta           -4/10°C
Zonat  bregdetare    -1/10°C
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco