Bëhuni gati/ Ky është moti për 5 ditët e ardhshme

Bëhuni gati/ Ky është moti për 5 ditët e ardhshme

16:05, 12/01/2019

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore.

Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar.

Adiola Bani:

Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe në ditët në vijim, pasi do të kemi luhatje përsa i përket temperatura me episode dyditore, kjo luhatje vjen si pasojë e tërheqjes së masave ajrore  dhe futjes sërish të tyre në vendin tonë.

Ndërsa pas datës 17 do të kemi një rritje graduale të vlerave termike përsa i përket temperaturave të ajrit duke arritur në vlerat tipike të dimrit -6 gradë celcius në zonat malore, dhe në bregdet 11-12 gradë. /Klan

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco