Parashikimi i motit për sot, 11 janar 2019 Mëngjes në Llëngë, Pogradec, në oborrin e kishës së Shën Marenës

Parashikimi i motit për sot, 11 janar 2019

07:28, 11/01/2019

Sot moti do të  fillojë të përmirësohet , vranësirat dhe rreshjet e shiut do të mbeten të pakta dhe rreshjet e borës do të humbasin intesitet. Era do të jetë  me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 5 me  lartësi  vale 1,5  – 2,0 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -7/2°C 
Zonat e  ulëta           -2/10°C
Zonat  bregdetare    5/11°C
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco