Nisin reshjet e dendura të shiut dhe të borës në vend Kalaja e Grezhdanit, Maqellarë, Dibër.

Nisin reshjet e dendura të shiut dhe të borës në vend

06:44, 09/01/2019

E mërkurë, 9 janar 2019:  moti do të jetë me  vranësira të dendura me reshje shiu në zonën perëndimore dhe rreshje bore intesive në zonat malore deri në lartësitë 400-500 metër në nivelin e detit. Era do të jetë  me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 5 me  lartësi  vale 1,5  – 2,0 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rritje në të dyja vlerat.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -7/3°C 
Zonat e  ulëta           -1/10°C
Zonat  bregdetare    3/12°C
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco