FOTO/ I ftohti siberian vjen në Shqipëri! Ja dita kur do të bjerë borë në Tiranë

FOTO/ I ftohti siberian vjen në Shqipëri! Ja dita kur do të bjerë borë në Tiranë

19:27, 02/01/2019

Duke filluar nga mbrëmja e sotme, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme. Dita e premte do të jetë dhe dita më e ftohtë e këtij muaji duke e zbritur termometrin në -13 gradë celsius në zonat malore dhe në -9 gradë në kryeqytet.

Ndërkohë dita e sotme do të sjellë shira në Tiranë si dhe reshje dëbore në zonat malore.

Ndërkohë që javën e ardhshme temperaturat pritet të pësojnë një ngritje të lehtë, por ditën e premte priten reshje dëbore në të gjithë vendin. Madje edhe në kryeqytet.

Ja çfarë ndodh me motin këtë javë dhe javën e ardhshme:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco