Parashikimi i motit për sot, 2 janar 2019

Parashikimi i motit për sot, 2 janar 2019

09:15, 02/01/2019

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, sot priten reshje lokalisht të dobëta gjatë pjesës së dytë të ditës. Reshje në formë dëbore priten deri në 400 m mbi nivelin e detit dhe në zona të kufizuara mund të zbresin dhe poshtë këtij niveli. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 2 / 11 °C
në vendet e ulëta: 0 / 8 °C
në vendet malore: -5 / 3 °C

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare. Në zonat malore në veri do të fryjë deri e fortë sot pasdite.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco