E shtunë, vazhdon rritja e temperaturave Fushë Studën, dhjetor 2018

E shtunë, vazhdon rritja e temperaturave

07:28, 22/12/2018

E shtunë, 22 dhjetor 2018: Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të shiut në zonën qëndore. 

Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim  (SW)  me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 5 ballë me  lartësi  vale 2,0 në det  të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          2/8°C 
Zonat e  ulëta           6/17°C
Zonat  bregdetare   8/18°C
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco