Shtohen tre linja të reja interurbane, Tiranë, Korçë dhe Shijak

Shtohen tre linja të reja interurbane, Tiranë, Korçë dhe Shijak

07:46, 20/12/2018

Tre linja të tjera interurbane i janë shtuar transportit publik. kjo bëhet e ditur nga Udhëzimi i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë është botuar ditën e mërkurë në ‘Fletoren Zyrtare.’

Linjat janë shtuar për bashkinë e Tiranës, Korçës dhe Shijakut. Linja Tiranë-Durrës-Tiranë me kalim nga Ndroqi, Plepa, është linja e shtuar me më shumë orare.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco