Masat e ftohta arktike përfshijnë vendin, temperaturat bien ndjeshëm

Masat e ftohta arktike përfshijnë vendin, temperaturat bien ndjeshëm

06:33, 19/12/2018

E mërkurë,  19 dhjetor 2018  vendi ynë do të përfshihet nga  masa arji të  ftohta arktike të cila do të kushtëzojnë rënie të konsiderueshme të temperaturave dhe kthjellime. Era do të jetë  me drejtim Verilindje(NE)  me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 3 ballë me  lartësi  vale 1,0 në det  të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -8/2°C 
Zonat e  ulëta           -2/11°C
Zonat  bregdetare   2/12°C
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco