Fillimi i javës, shira me intensitet në veriperëndim dhe borë në verilindje Pukë, dhjetor 2018

Fillimi i javës, shira me intensitet në veriperëndim dhe borë në verilindje

07:13, 17/12/2018

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga aktiviteti i qëndrës me presion të ulët atmosferik i pozicionur në detin Jon i cili do të vazhojë të mbajë mot të paqëndrueshëm  në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

Fillimi i javës, 17 dhjetor 2018  moti do të  me reshje shiu me intesitet në veripërendim dhe reshje bore në verilindje dhe juglindje deri në lartësitë 600 -700 metra në nivelin e detit. 

Era do të jetë me drejtim juglindje me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. 

Valëzimi do të  jetë i forcës 5 me  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. 

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -2/6°C 
Zonat e  ulëta           4/10°C
Zonat  bregdetare   7/12°C

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco