Sot dita e fundit/ Paralajmërimi i Ambasadës së SHBA

Sot dita e fundit/ Paralajmërimi i Ambasadës së SHBA

08:47, 16/12/2018
A+ Aa A-

Ambasada amerikanë në Tiranë ka një njoftim për të gjithë nxënësit e shkollave të mesme në Shqipëri.

Bëhet me dije se sot përfundon afati i aplikimit për shkollat verore.

‘Jeni nxënës në shkollë të mesme dhe të interesuar për të shkuar në Shtetet e Bashkuara nëpërmjet një programi shkëmbimi?

Afati i aplikimit për Institutin Veror Transatlantik Benjamin Franklin 2019 në Shtetet e Bashkuara është të dielën. Dërgoni me e-mail aplikimin e plotë në CultureandEducationTirana@state.gov

Për aplikimin dhe më shumë informacion, klikoni këtu: https://bit.ly/2Al9OOE’, njofton ambasada.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco