E hënë, priten reshje të dendura shiu dhe borë në lartësitë  Fshati Lybeshë, nën kreshtat me borë të Tomorrit, Berat. Dhjetor 2018

E hënë, priten reshje të dendura shiu dhe borë në lartësitë

07:55, 10/12/2018

Fillimi i javës, 10 dhjetor 2018:  moti do të jetë me  vranësira mesatare deri të dendura, me reshje shiu dhe reshje bore në zonat malore në lartësitë 800-1000 metra mbi nivelin e detit. 

Era do të jetë me intesitet të lartë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 10-25 m/sek në bregdet. 

Valëzimi do të  jetë i forcës 6 me  lartësi  vale 1,5 deri në 2,5 metër  në det  të hapur. 

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          2/8°C 
Zonat e  ulëta           7/15°C
Zonat  bregdetare    8/17°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco