VIDEO/ Shqiptarët dhe grekët përplasen në New York, ndërhyn policia

VIDEO/ Shqiptarët dhe grekët përplasen në New York, ndërhyn policia

00:35, 10/12/2018
A+ Aa A-

Nacionalizmi i madh i ka shoqëruar gjithmonë shqiptarët kudo që ndodhen, ku shpesh kanë janë bërë pjesë e grindjeve me personat e shteteve fqinje.

Një rast i tillë ka ndodhur në New York të Amerikës ku shqiptarët janë përplasur me grekët.

Shqiptarët në New York, protestë në përgjigje të përkujtimores të grekëve për Kacifasin. Ata kanë ndërprerë përkujtimin që po i bëjnë grekët në SHBA ekstremistit Kaçifas.

Siç shihet në videot e mëposhtme shqiptarët po proteestojnë para një organizate greke në Brooklyn.

Ata akuzojnë grekët se mbështesin terrorizmin. Është dashur ndërhyrja e policisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco