E diel me shira, rriten temperaturat

E diel me shira, rriten temperaturat

06:55, 09/12/2018

E diel, 9 dhjetor 2018. Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në zonën qëndrore do të ketë reshje të pakta shiu. 

Era do të jetë me intesitet të lartë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 10-25 m/sek në bregdet. 

Valëzimi do të  jetë i forcës 6 me  lartësi  vale 1,5 deri në 2,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të pësojnë rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          2/12°C 
Zonat e  ulëta           5/17°C
Zonat  bregdetare    8/17°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco