Moti, rënie e menjëhershme e temperaturave Ura e Kordhocës, Gjirokastër

Moti, rënie e menjëhershme e temperaturave

07:20, 06/12/2018
A+ Aa A-

Sot moti do të jetë me kthjellime me prani të mjegullës në Verilindje dhe Juglindje.

Temperaturat do të pësojnë rënie të menjëhershme. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. 

Valëzimi do të  jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. 

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -7/4°C 
Zonat e  ulëta           0/14°C
Zonat  bregdetare    4/14°C

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco