Fëmijët të rrezikuar nga kabina elektrike kërkojnë ndihmë

Fëmijët të rrezikuar nga kabina elektrike kërkojnë ndihmë

18:15, 05/12/2018

Rreth 80 fëmijë, nxënës të fshatit Homezh të njësisë Administrative Shupenzë të Bashkisë Bulqizë, përballen çdo ditë me rrezikun e një kabine elektrike që ndodhet në oborrin e shkollës 9-vjeçare “Ramiz Manjani”.

E ndërtuar prej vitesh, kabina është totalisht e amortizuar dhe nuk plotëson asnjë kusht sigurie.

Edhe mësuesja e shkollës shpreh të njëjtin shqetësim. Ajo thotë se ka pasur raste, ku për shkak të motit telat janë këputur dhe rënë në oborrin e shkollës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco