Temperaturat sot, nga 0°C në male, deri në 20°C në bregdet Durres, dhjetor 2018

Temperaturat sot, nga 0°C në male, deri në 20°C në bregdet

07:19, 05/12/2018

Sot  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare me prani të mjegullës në verilindje dhe juglindje. 

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. 

Valëzimi do të  jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur.

Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          0/12 
Zonat e  ulëta           4/18°C
Zonat  bregdetare    8/20°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco