VIDEO/ Degjeneron sherri mes nuses dhe ish-vjehrrës, tension në emision

VIDEO/ Degjeneron sherri mes nuses dhe ish-vjehrrës, tension në emision

13:52, 14/09/2018

Emisioni me “Me zemĂ«r tĂ« hapur” nĂ« ‘News24’ ka vijuar sot pĂ«rballjen e dytĂ« mes ish-vjehrrĂ«s Natasha me ish-nusen e djalit tĂ« saj, Eglantina. Gruaja nga Saranda pretendon se nipi i saj, i cili tashmĂ« Ă«shtĂ« nĂ«n kujdestarinĂ« e nĂ«nĂ«s sĂ« tij, dhunohet nga babai i EglantinĂ«s. Natasha ka akuzuar ish-nusen e saj se dokumenti i paraqitur pĂ«r vlerĂ«simin e fĂ«mijĂ«s nga psikologu, Ă«shtĂ« i falsifikuar.

Kaq ka mjaftuar qĂ« situata tĂ« tensionohej mes tyre nĂ« emision, kur ish-vjehrra Natasha, shpĂ«rtheu nĂ« akuza tĂ« ashpra duke e akuzuar se ka falsifikuar dokumentin, ndĂ«rsa nuk nguron qĂ« tĂ« ngrihet nĂ« kĂ«mbĂ« nĂ« mes tĂ« emisionit, shkruna ‘BalkanWeb’.

. Kjo situatĂ« detyroi drejtuesen e emisionit Evis Ahmeti qĂ« tĂ« ndĂ«rpriste emisionin, pasi gjyshja dhe babai nisĂ«n tĂ« nxjerrin video tĂ« fĂ«mijĂ«s nga telefoni i vet. NdĂ«rkohĂ«, pjesĂ« e emisionit ‘Me zemĂ«r tĂ« hapur’ u bĂ« edhe edukatorja e Argentinit qĂ« ai kishte pasur nĂ« SarandĂ«, gjatĂ« kohĂ«s qĂ« jetonte me babain. Ajo tha se fĂ«mija nĂ« 10 ditĂ«shin e dytĂ« tĂ« muajit shkurt shfaqi sjellje jo tĂ« hijshme dhe shqetĂ«sonte fĂ«mijĂ«t e tjerĂ«. Ajo tha se me nĂ«nĂ«n e fĂ«mijĂ«s, EglantinĂ«n nuk ka pasur asnjĂ« lidhje shoqĂ«rore, por marrĂ«dhĂ«nie edukatore-prind, shkruan

“NĂ« 10 ditĂ«shin e dytĂ« tĂ« muajit shkurt shfaqi sjellje jo tĂ« hijshme, shqetĂ«sonte shokĂ«t nuk i binte rregullave. KĂ«rkova njĂ« komision qĂ« tĂ« dija si tĂ« punoja me fĂ«mijĂ«n, nĂ« periudhĂ«n qĂ« fĂ«mija ishte nĂ« kopĂ«sht, fĂ«mija ishte me gjyshen. MĂ« pas e mori nĂ«na. Me EglantinĂ«n nuk kam asnjĂ« lidhje, vetĂ«m marrĂ«dhĂ«nie, prind edukatore. UnĂ« e kam ndjerĂ« si nĂ«nĂ«, e kam lejuar djalin tĂ« komunikojĂ« si nĂ«nĂ«, edhe pse nga gjyshja e babai mĂ« thuhej mos ta lejoj”, tha edukatorja e kopshtit nĂ« SarandĂ«, Valbona Mehmeti.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment