VIDEO-FOTO/ Një orë shi përmbyt Vlorën!

VIDEO-FOTO/ Një orë shi përmbyt Vlorën!

21:22, 23/05/2018

Qyteti i Vlorës përmbytet sërish.

Reshjet e rëna me intensitet të lartë brenda harkut kohor të rreth 1 ore bëri që disa rrugë të jenë nën ujë.

Gjatë pasdites së të mërkurës kanë krijuar probleme në disa prej segmenteve Rrugore.   Probleme ka patur në bulevardin kryesor të qytetit, në lagjen Kushtrimi te 28 Nentori, problematike është dhe te lagjja ‘1 Maj’, pasi pompa nuk po punon dhe oborret janë të mbushura me ujë.

Por edhe në afërsi të Skelës ka pasur prezencë uji.

Lëvizja e automjeteve në disa zona është kryer me mjaft vështirësi për shkak të pranisë së ujit. Punonjësit e komunales janë në teren për normalizimin e situatës së krijuar nga reshjet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment