FOTO/ Shi, dëborë dhe acar, ja zonat më të rrezikuara për ditën e sotme

FOTO/ Shi, dëborë dhe acar, ja zonat më të rrezikuara për ditën e sotme

08:07, 10/12/2017

Gjatë ditës së sot Shqipëria dominohet nga mot kryesisht i kthjellët, por shumë i ftohtë.

Kjo pasi temperaturat e ajrit do të luhaten nga -5 / -6°C mëngjesi në zonat e thella në Veri deri në 10 / 11°C maksimumi në zonat Jugperëndimore.

Sipas Meteoalb, më poshtë janë edhe format e reshjeve të nisura që pas mesnatës në Veri, Verilindje dhe pjesërisht Qendra e Shqipërisë. Zonat e gjelbra janë me shi, ndërsa zonat e bardha me borë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment