Parashikimi i motit, sot një ditë me shira, bëhuni gati për…

Parashikimi i motit, sot një ditë me shira, bëhuni gati për…

07:24, 15/11/2017

Parashikmi për ditën e nesërme, sipas Meteoalb thotë se do të ketë reshje shiu në disa zona të vendit, vranësira dhe rënie të temperaturave.

E MERKURE: Vijon ndikimi i vranësirave e reshjeve në Veri dhe Jug por vranësira e reshje të përkohshme në pjesën tjetër të vendit. 

Pasditja mbetet me vranësira e reshje të shpeshta në Veri dhe Jug ndërsa me vranësira kalimtare e reshje të izoluara paraqitet pjesa më e madhe e vendit.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në të dy vlerat ekstremale ditore të cilat do të luhaten në 4-18°C.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment