FOTO/ Rritet çmimi i ujit në Tiranë, ja sa do paguhet nga familjarët e bizneset

FOTO/ Rritet çmimi i ujit në Tiranë, ja sa do paguhet nga familjarët e bizneset

11:47, 14/11/2017

Komisioni Kombëtar Rregullator me vendim Nr. 47 datë 07.11.2017 miratoi tarifat e shërbimit të furnizimit me ujë dhe largimit të ujërave të ndotura për shoqërinë ujësjellës kanalizime Tiranë.

Vendimi është marrë disa ditë më parë, në mbledhjen e datës 7 nëntor 2017.

ImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

shteti leshit14/11/2017 14:30

KESAJ I THONE TE ZESH KOKEN ME DUAR, PO SI ORE NA SILLNI UJE LUMI NE SHTEPI QE I VJEN NJE ERE E NDYRE SE UJE LUMI I PAPASTER ESHTE AI I BOVILLES, NA DETYRONI QE PER TE PIRE TE BLEJME ME BIDONA APO TEK AUTOBOTET DHE NA VENI KETO LLOJ TARIFASH SIKUR TE JETE UJE BJESHKE SEPSE DONI TE MBUSHNI BUXHETIN ME ZOR KURSE PER VETE KENI BLERE APO NDERTUAR VILAT NE TIRANEN JUGORE ATY KU UJI ESHTE SELITE DHE NA TREGONI KETO TABELA {SIPAS STANDARTEVE} STANDARTI I SATEME, QE DO KENI MALLKIME NGA POPULLI AJO DIHET , MBETET PER TJU THENE ISHALLA JU ZENCIN

Shto koment